Pielęgnacja twarzy

Peelingowanie twarzy bez tajemnic

7 grudnia, 2021

Peelingowanie twarzy nie cieszy się tak dużą popularnością, jak stosowanie kremów regenerujących i przeciwzmarszczkowych. Jest jednak aktywnością, której nie powinno się pomijać choćby dlatego, że zwiększa skuteczność innych zabiegów pielęgnacyjnych. Co jeszcze należy wiedzieć na jego temat?

Zalety peelingu twarzy

złuszczający peeling do skóry twarzy

Mówiąc o zaletach peelingowania twarzy zwykle podkreśla się to, że jest to czynność pozwalająca na usunięcie martwego naskórka z powierzchni skóry. Atutów peelingów do twarzy jest jednak znacznie więcej. Trudno o lepszy sposób na otwieranie i oczyszczanie porów skóry, a także o bardziej skuteczną metodę jej zmiękczania. Peeling jest też w stanie skutecznie usuwać wszystkie te zanieczyszczenia, które gromadzą się na twarzy w ciągu dnia. Choć mamy do czynienia z drobinkami, których ludzkie oko nie jest w stanie wychwycić, ich obecność przyczynia się do tego, że kosmetyki gorzej się wchłaniają, a osoby o cerze tłustej nie mogą uwolnić się od wyprysków.

Peeling mechaniczny i jego specyfika

Peelingi do twarzy można podzielić na kilka grup, najpopularniejszym ich rodzajem od lat jest przy tym peeling mechaniczny. Jego stosowanie zakłada intensywne ścieranie górnych warstw naskórka, co jest możliwe dzięki specjalnym materiałom o właściwościach złuszczających. Najpopularniejszy mechaniczny peeling do twarzy przyjmuje postać żelu do mycia z drobinkami. Można kupić go w drogerii lub aptece, nic nie stoi jednak na przeszkodzie temu, aby przygotować go samodzielnie z produktów dostępnych w kuchni i łazience. Osoby liczące na bardziej spektakularny efekt tego typu peelingu do twarzy mogą korzystać też z profesjonalnych zabiegów o podobnym działaniu, w tym choćby mikrodermabrazji.

Peeling enzymatyczny i jego cechy

Peeling enzymatyczny to rozwiązanie szczególnie interesujące z perspektywy tych osób, które posiadają cerę wrażliwą. Jest znacznie łagodniejszy od mechanicznego, bo jego skład nie bazuje na ścieralnych drobinkach. Nie oznacza to jednak, że nie ma tu mowy o pozbywaniu się martwego naskórka. Cel ten realizują enzymy, które działają nie tylko na naskórek, ale i na głębsze warstwy skóry.