krem do twarzy
Kosmetyki

Ile powinno się nakładać kremu z filtrem?

24 sierpnia, 2022

Używanie kremów z filtrem jest bardzo ważne. To właśnie filtr SPF może ochronić skórę przed niszczycielskim działaniem promieniowania UV, które niszczy strukturę komórek. Jego efektem są widoczne gołym okiem poparzenia oraz już nie widoczne przyspieszone starzenie się skóry, a nawet zwiększone ryzyko zachorowania na jej nowotwór. Z tego powodu bardzo ważne jest używanie odpowiedniej ilości kremu z filtrem. Jaka to ilość? Ile kremu powinno się nakładać?

Zdecydowanie więcej niż zwykle

Niewiele osób wie, że Aloe Soothing Sun Cream COSRX i inne kremy z filtrem należy nakładać w całkiem dużej ilości. By uzyskać ochronę deklarowaną przez producenta kremu, należy nałożyć jego 2 mg na cm2 powierzchni skóry. W przeliczeniu daje to około 1,2 g kremu potrzebnego wyłącznie do posmarowania kremem twarzy. Czasami, by wyznaczyć tę wagę, używa się metody dwóch palców, czyli aplikuje się krem na całą długość palca wskazującego i środkowego. Jednak należy pamiętać, że nie jest to metoda doskonała. Może się zdarzyć, że COSRX Aloe Soothing Sun Cream będzie odrobinę lżejszy lub cięższy niż produkt innej marki z filtrem o tej samej wysokości.

COSRX SPF 50

Metoda łyżeczkowa

Dość popularna jest metoda odmierzania niezbędnej ilości kremu z filtrem przy pomocy łyżeczki. Dzięki niej wiadomo, ile dokładnie COSRX SPF 50 powinno się aplikować na poszczególne części ciała. W przypadku kobiet zakłada się, że jest to średnio 32 g kremu, choć są one rozłożone nierównomiernie. Zgodnie z tą metodą jedną łyżeczkę kremu należy nałożyć na całą rękę – przód i tył, całą nogę z pośladkiem, plecy oraz kolejną na brzuch, oraz klatkę piersiową. Do tego też łyżeczkę na twarz, szyję i dekolt. Docelowo daje to siedem łyżeczek kremu na jedną prawidłową aplikację. Można też posiłkować się kieliszkiem wielkości 30 ml. Powinien on wystarczyć na posmarowanie kremem całego ciała z pominięciem twarzy i szyi. To dość ciekawa metoda, choć z pewnością nie każdy będzie miał pod ręką kieliszek, a łyżeczka z pewnością znajdzie się w każdym domu.