mugga na kleszcze
Kosmetyki

Mugga na komary – sprawdzony środek

4 lipca, 2022

Wyjście do lasu wiąże się z ryzykiem ukąszenia przez komara lub inne insekty. Przed wyprawą należy zaopatrzyć się w dobry repelent, dzięki któremu będzie można skutecznie uchronić się przed problemem.

Jaki repelent wybrać?

mugga na kleszcze

Na rynku, w sklepach stacjonarnych oraz internetowych znaleźć można wiele środków, które mają skutecznie odstraszać komary i inne, często niebezpieczne owady. Warto nadmienić, że często środki te są drogie i okazują się bezsensowną inwestycją. Chcąc mieć pewność, że komary, kleszcze, meszki czy moskity zostaną skutecznie odstraszone, należy wybrać środek sprawdzony, które działanie potwierdzają eksperci na całym świecie.

Mugga to środek opracowany dla armii Stanów Zjednoczonych, a początków jego użycia można szukać już w latach 50. kiedy jak wiadomo, USA prowadziło wojnę w Korei. Tam też zaczęto szukać rozwiązania, które pomoże skutecznie odstraszać insekty. W składzie tego preparatu znaleźć można DEET, czyli bardzo silny i skuteczny związek chemiczny. Pojawienie się na rynku tego środka zrewolucjonizowało cały świat, ponieważ wejście w nawet największą dżunglę stało się możliwe bez obawy o ukąszenia. Mugga na kleszcze z tego sklepu powinna być nałożona przed wyjściem na zewnątrz. Wystarczy popryskać ciało z dystansu około 20 centymetrów, a następnie dokładnie rozsmarować preparat na skórze.

Mugga na komary – kiedy stosować?

Preparat ten należy stosować przed wyjściem na podwórko czy na spacer do okolicznego lasu. Jest to bezpieczny środek, który może być używany nawet codziennie. Warto zaznaczyć, że jest skuteczny od dwóch do dwunastu godzin, a wartości te zależne są od klimatu, w którym się znajdujemy oraz oczywiście od tego, jakie stężenie DEET ma zakupiony przez nas środek. Stosując DEET, można być pewnym tego, że nie będzie się pogryzionym przez insekty oraz co najważniejsze, w skórę nie wgryzą się kleszcze, które jak wiadomo, mogą być przyczyną wystąpienia niebezpiecznej dla zdrowia i życia boleriozy. Warto zaopatrzyć się w ten środek, szczególnie teraz w okresie letnim.