pielęgnacja twarzy i stosowanie serum
Kosmetyki

Serum do twarzy – czym kierować się podczas wyboru?

16 lutego, 2023

Serum do twarzy to produkt, który jest nam w stanie zapewnić codzienną dawkę nawilżenia, rozświetlenia, bo dostarczy dokładnie to, czego skóra w danej chwili potrzebuje. Musimy mieć jednak świadomość, że mamy do wyboru bardzo wiele produktów tego typu i niestety, żeby wybrać ten odpowiedni, należy przede wszystkim określić stan cery, a także jej rodzaj. Tylko tak będziemy mogli korzystać z kosmetyku, który rzeczywiście wpasuje się w nasze potrzeby i poprawi wygląd skóry na długi czas.

Dobre serum do twarzy – czym sugerować się w wyborze?

Nie bez powodu mamy na rynku tak wiele kosmetyków, które są w stanie wpasować się w oczekiwania klientów (zobacz np. https://www.cocolita.pl/olejki-i-serum). Dla skóry suchej powinniśmy wybrać serum nawilżające, a także zatrzymujące wodę, a także te o tłustszej, bardziej oleistej konsystencji, która będzie tworzyła barierę ochronną na skórze. Dla cer tłustych i mieszanych należy wybrać kosmetyki mało tłuste, które jednocześnie będą nawilżać w umiarkowanych ilościach.

Serum rozświetlające – czy warto je wybierać?

Kiedy mamy do czynienia z cerą pozbawioną blasku, to bardzo dobrze sprawdzi się serum do twarzy z witaminą C. Będziemy mogli dostarczyć dzięki niemu skórze codziennej dawki rozświetlenia i energii. Musimy jednak wiedzieć, że serum tego typu nie powinno być nakładane latem, kiedy skóra jest eksponowana na słońce, bo możemy nabawić się przebarwień, które będzie bardzo trudno usunąć. Na rynku jest jednak tak dużo produktów do wyboru, że każda osoba będzie w stanie wybrać ten idealny dla siebie. Jest to bardzo ważne, aby serum rzeczywiście poprawiało wygląd cery.

Czy każdy musi nakładać serum?

Serum jest kosmetykiem mocno skoncentrowanym, jednak o stosunkowo lekkiej konsystencji. Nakłada się więc łatwo, a także możemy liczyć na to, że będzie bardzo szybko się wchłaniał. Kiedy mamy więc problem z nawilżeniem skóry, bo sam krem nie wystarcza, to serum może być odpowiednim produktem, który znacznie poprawi wygląd twarzy, kiedy będzie stosowany regularnie. To dlatego, tak wiele osób decyduje się wdrożyć go do codziennej pielęgnacji.