krem na rozstępy
Kosmetyki

Nie tylko balsam na rozstępy – zasady skutecznej walki

1 maja, 2022

Zmiany w gospodarce hormonalnej, jakie stają się udziałem kobiet ciężarnych, mogą w pewnym momencie doprowadzić do pojawienia się rozstępów. Czy jest się czego obawiać i czy każdy krem na rozstępy może być jednakowo skuteczny?

Skąd się biorą rozstępy?

Kobiety sięgające po balsam na rozstępy w ciąży często nie potrafią zrozumieć, jak w ogóle doszło do tego, że muszą zacząć się interesować tego rodzaju kosmetykiem. Przecież nigdy wcześniej nie miały podobnych problemów! Warto jednak pamiętać o tym, że w ich ciałach nigdy też nie dochodziło do tak gwałtownych zmian, jak ma to miejsce w czasie, w którym oczekuje się przyjścia na świat dziecka. Pierwsze rozstępy pojawiają się zresztą stosunkowo wcześnie. Zapowiadająca je swędząca skóra daje o sobie znać już w drugim trymestrze ciąży. Wtedy też dobrze jest zainteresować się kosmetykami, które pomogą w rozprawieniu się z rozstępami i przyczynią się do tego, że nie staną się one problemem także po porodzie.

Jak sobie radzić z rozstępami?

Jak już wspomniano, krem na rozstępy w ciąży z https://www.cocolita.pl/pielegnacja-ciazy będzie najlepszym rozwiązaniem, które pomoże przy eliminowaniu problemu. Warto jednak pamiętać o tym, że choć prawidłowa pielęgnacja to podstawa, mówimy w jej kontekście o zaledwie jednym z kilku kroków, dzięki którym można pozbyć się rozstępów. Poza balsamem na rozstępy w ciąży dobrze jest też zaopatrzyć się w kosmetyk będący bazą przy wykonywaniu masażu. To jeden z najskuteczniejszych zabiegów profilaktycznych zasługujących na uwagę także dlatego, że przynosi spektakularne rezultaty także wtedy, gdy wykonuje się go w domowym zaciszu.

Chcąc uporać się z rozstępami warto pamiętać i o tym, że w ciąży wcale nie trzeba jeść za dwoje. Rozstępy pojawiają się przede wszystkim wtedy, gdy przybiera się na wadze zbyt intensywnie. Zakup kremu na rozstępy powinien więc iść w parze z przestrzeganiem zbilansowanej diety i kontrolą wagi. Nie wolno zapominać też o aktywności ruchowej. Jeśli ogólny stan zdrowia na to pozwala, nie warto rezygnować ani ze spacerów, ani z wizyt na basenie.