stosowanie olejku do ciała
Kosmetyki | Uroda

Na co zwracać uwagę wybierając olejek do ciała?

19 grudnia, 2022

Olejek do ciała to kosmetyk cieszący się bardzo dużą popularnością, zwłaszcza wśród przedstawicielek płci pięknej. Jest to bowiem kosmetyk wielu możliwości. Zanim jednak włoży się do swojego koszyka zakupowego konkretny produkt, dobrze byłoby dowiedzieć się, na co zwracać uwagę przy jego wyborze. Nie wszystkie olejki posiadają bowiem takie same właściwości.

Jakiego działania oczekiwać od olejku?

olejek do ciała

Olejki do ciała mogą charakteryzować się różnymi właściwościami. Najlepiej jednak postawić na takie, które działają wszechstronnie. Od olejku na pewno należy oczekiwać właściwości nawilżających. Dzięki takiemu kosmetykowi, skóra powinna stać się miękka i przyjemna w dotyku. Dobrze byłoby również, gdyby olejek do ciała charakteryzował się działaniem regenerującym. Skóra, zwłaszcza ta wrażliwa jest bowiem skłonna do podrażnień. Kosmetyk, o którym mowa powinien także działać ujędrniająco. Dzięki temu, możliwe będzie zmniejszenie widoczności uciążliwej pomarańczowej skórki, która jest bolączką wielu przedstawicielek płci pięknej. Jeżeli skóra dotknięta jest przebarwieniami, warto poszukać olejku, który będzie również wyrównywał koloryt naskórka.

Jaki powinien być skład olejku oraz jego konsystencja?

Olejek do ciała, aby mógł charakteryzować się wszechstronnymi właściwościami, musi posiadać odpowiedni skład. Wydaje się, że najlepiej będzie postawić na produkt bazujący na składnikach aktywnych naturalnych. Kosmetyki naturalne są co do zasady wyjątkowo bezpieczne, a także nadzwyczaj wydajne. Olejek może być tak naprawdę mieszanką kilku różnych olei, bo każdy z nich może posiadać przecież nieco inne właściwości. Wśród godnych polecenia olejków wymienić można chociażby olej arganowy, olej ze słodkich migdałów, olej malinowy, a także olej z nasion czarnuszki.

Warto obserwować to, jak skóra reaguje na konkretny kosmetyk. Każdy olej może mieć na nią bowiem nieco inny wpływ. Przy wyborze olejku dobrze byłoby też zwrócić uwagę na jego konsystencję. Niektórym odpowiada płynna, a niektórym półpłynna formuła. Warto jednak mieć świadomość tego, że na konsystencję olejku można wpłynąć poprzez jego podgrzanie bądź schłodzenie. Jeżeli chce się czerpać korzyści ze stosowania olejku do ciała, trzeba pamiętać o jego systematycznym stosowaniu. Ważne jest także to, aby aplikować go zawsze na jak najdokładniej oczyszczony naskórek. Najlepiej będzie zastosować go po zażyciu kąpieli lub po wzięciu prysznica. Co jakiś czas, dla wzmocnienia efektu, dobrze jest także wykonać peeling skóry. Można użyć do tego celu nasion kawy.