pielęgnacja twarzy
Kosmetyki | Uroda

Jaki żel do mycia twarzy wybrać, biorąc pod uwagę typ skóry?

20 maja, 2023

Myślisz, że samo umycie twarzy wodą wystarczy? Nieprawda. Aby uzyskać dobrze wyglądającą, rozświetloną cerę potrzebujesz czegoś więcej, najlepiej użyć żelu do mycia twarzy. Ten produkt pomoże Ci usunąć ślady makijażu i sebum, których nie zdołała usunąć nawet woda micelarna. Usuwa również wszystkie zanieczyszczenia, które nagromadziły się w porach, zapobiegając ich zatykaniu, a tym samym powstawaniu strasznych zaskórników.

Dlaczego warto stosować żel do mycia twarzy?

Nieważne jaki masz rodzaj skóry właściwej, czy jest ona tłusta, sucha, ze zmarszczkami, wrażliwa, z trądzikiem… Pierwszy etap codziennej pielęgnacji twarzy zaczyna się od jej oczyszczenia, dlatego na tym etapie niezbędny jest żel do mycia twarzy lub pianka. Bardzo ważne jest, aby najpierw usunąć wszystkie ślady potu, tłuszczu lub makijażu przed nałożeniem jakiegokolwiek innego produktu. W przeciwnym razie kosmetyki, które nałożysz później, nie będą odpowiednio wnikać w skórę. Jeśli chcesz mieć gładką, nieskazitelną skórę, a jednocześnie ją tonizować i nawilżać, żel oczyszczający będzie Twoim idealnym uzupełnieniem.

Jaki żel do mycia twarzy wybrać, biorąc pod uwagę typ skóry?

Często zdarza się, że widzimy produkt w ładnym opakowaniu i w pośpiechu go kupujemy, nie zastanawiając się nad jego funkcjami. Panuje przekonanie, że tanie żele do twarzy nie zapewniają dobrych dobrych rezultatów, jednak trzeba zdać sobie sprawę, że zakup droższego kosmetyku nie zawsze zapewnia lepsze efekty. Przede wszystkim, unikaj tych produktów, w których zastosowano substancje zapachowe lub agresywne dodatki.

Wybierz żel do mycia twarzy, który najlepiej pasuje do Twojej cery:

Skóra tłusta: najlepiej używać bezolejowego środka do mycia twarzy. Zapobiegnie to produkcji nadmiaru sebum. Możesz zdecydować się na żel oczyszczający na bazie wody.

Skóra wrażliwa: w tym przypadku najlepiej zdecydować się na żel oczyszczający bez alkoholu i parabenów, który chroni skórę i nie wysusza jej.

Skóra normalna: jeśli masz szczęście mieć ten typ cery, możesz użyć każdego rodzaju żelu, mydła lub pianki.