Paznokcie

Sposoby na piękne i mocne paznokcie

Kwiecień 14, 2018

Ciepłe miesiące to czas, kiedy każdym kobietom szczególnie zależy na pięknych i wypielęgnowanych dłoniach oraz paznokciach. Co zrobić, aby nawet paznokcie sprawiające sporo kłopotów, łamiące się oraz rozdwajające, szybko odzyskały zdrowie i piękny wygląd? Poniżej krótka podpowiedź.

Sposoby na piękne i mocne paznokcie

Piękna i mocne paznokcie niestety nie zawsze są dane w genach, czasami trzeba się trochę napracować by prezentowały się nienagannie. Swoje starania warto rozpocząć od kosmetyku jakim jest odżywka do paznokci. Dobrze jest wcześniej poczytać opinie w internecie o tym, która odżywka do paznokci działa najlepiej. Jeżeli będzie się jej używać regularnie, paznokcie wzmocnią się, przestaną się łamać. Doskonale działają również domowe zabiegi upiększające takie jak wcierki z podgrzanego delikatnie olejku rycynowego lub oliwy. To zresztą dobry pomysł na pielęgnację całych dłoni. Regularne wmasowymi olejków w skórki oraz płytkę paznokcia bardzo je wzmacnia, nawilża, poprawia ich koloryt.

Suplementy diety z apteki

Piękne paznokcie oraz włosy w dużym stopniu zależą od diety. Warto suplementować pewne witaminy oraz mikro i makroelementy, jeżeli na co dzień spożywa się niewielką ilością warzyw i owoców oraz zdrowych kasz i tłuszczy. Dobre suplementy diety można kupić w aptece, pytając wcześniej farmaceutę o poradę. Regularne zażywanie takich specyfików naprawdę poprawia wygląd paznokci i włosów.