Kosmetyki

Jak zapewnić sobie piękny makijaż oczu?

Styczeń 12, 2019

Wiele kobiet, wykonując makijaż, skupia się najmocniej na podkreślaniu oczu. Jest to zdecydowanie świetne wyjście, gdyż szminka czy błyszczyk mogą znikać z ust bardzo szybko, zaś dobrze wykonany makijaż oczu przetrwa wiele godzin. Dodaje też spojrzeniu wyrazu i głębi, jego efekt jest więc znakomity.

Przede wszystkim trwałość

Trwałość to zdecydowanie najważniejszy walor makijażu oczu. Bez względu na to, czy jest to makijaż dzienny, czy wieczorowy i z użyciem jakich kolorów oraz kosmetyków jest wykonany, musi być trwały. Nic tak nie szpeci kobiety, jak osypujący się tusz osiadający na policzkach, smugi pod oczami czy cienie zbierające się w załamaniach powiek. Warto więc postawić na dobre cienie, na przykład z palety Makeup firmy Revolution Iconic 3, a także tusz z wyższej półki, który nie będzie się osypywał ani odbijał na górnej powiece. Duże znaczenie ma też zapanowanie nad przetłuszczaniem się skóry, gdyż to często właśnie to zjawisko odpowiada za rozmazywanie się makijażu. Pomoże w tym silne zmatowienie na przykład za pomocą pudru. Trwałość makijażu przedłuży też specjalny produkt – utrwalacz do makijażu w sprayu.

 

Czego warto użyć?

Poza preferowanymi kosmetykami warto postawić też na kilka akcesoriów i trików. Użycie przed malowaniem rzęs zalotki sprawi, że będą one pięknie podkręcone. Po pomalowaniu warto zaś dokładnie rozczesać je grzebykiem, gdyż nawet najgęstsze rzęsy wyglądają na dużo rzadsze, gdy są posklejane. Doskonale także będzie upudrować oczy przed malowaniem, co przedłuży trwałość makijażu.