peeling
Peeling

Jak przygotować domowe peelingi?

Luty 17, 2018

Systematyczne usuwanie martwego naskórka sprawia, że skóra staje się gładka i przyjemna w dotyku. Różnego rodzaju peelingi można kupić w drogerii lub przygotować samodzielnie w domu.

Fusy z kawy

peelingBardzo skuteczny peeling da się zrobić z mielonej kawy lub z  fusów po kawie. W tym celu wykorzystujemy zaparzone fusy, które zbieramy do pojemnika. Kiedy mamy odpowiednią ilość, możemy zmieszać je z odrobiną balsamu do ciała lub olejku. Taką mieszanką pocieramy skórę aż się lekko zaczerwieni. Jest to peeling do twarzy i całego ciała. Doskonale usuwa martwy naskórek i poprawia krążenie krwi.

Z płatków owsianych

Płatki owsiane doskonale oczyszczają skórę. Pomagają wygładzić i odżywić cerę, a także usunąć zaskórniki. Aby przygotować peelingi do twarzy, płatki owsiane mieszamy z odrobiną oliwy z oliwek, miodu oraz soku z cytryny. Domowy kosmetyk należy wcierać okrężnymi ruchami, a następnie pozostawić na twarzy jeszcze przez około dziesięć minut. Dzięki temu na skórze pozostanie delikatny film, który będzie ją chronił przed wysuszeniem i podrażnieniami.

Domowe kosmetyki nie muszą być mniej skuteczne od tych kupionych w drogerii. Ważne aby do ich przygotowywania stosować wyłącznie świeże składniki wysokiej jakości. Zabiegi należy powtarzać systematycznie, jednak nie można przesadzać, ponieważ zbytnie ścieranie naskórka spowoduje podrażnienia oraz może doprowadzić do pojawienia się wyprysków.