montibello
Kosmetyki

Czy warto wybierać kosmetyki fryzjerskie Montibello?

20 stycznia, 2022

Kosmetyki fryzjerskie są wykorzystywane przede wszystkim w salonach i umożliwiają unikalną pielęgnację oraz intensywną regenerację włosów. Co ważne, od pewnego czasu niektóre z nich są również dostępne do użytku domowego.

Z czego wynika popularność kosmetyków profesjonalnych?

Zarówno zawodowi fryzjerzy, jak również kobiety stosujące profesjonalne kosmetyki w domu cenią je za wysoką jakość oraz spektakularne efekty. Produkty fryzjerskie mogą bowiem skutecznie zregenerować uszkodzone włosy oraz przywrócić im blask i zdrowy wygląd. Z drugiej jednak strony nie można zapominać o tym, że kosmetyki fryzjerskie nie są tanie. Jednak w tym przypadku wraz z wysoką ceną w parze idzie jakość, wydajność oraz duża ilość składników aktywnych. W zależności od rodzaju włosów oraz stosowanych zabiegów, w tym choćby farbowania czy prostowania należy wybierać odpowiednie serie produktów.    

Jakie kosmetyki warto stosować w przypadku włosów cienkich, rzadkich i delikatnych?

Do włosów delikatnych polecane są kosmetyki Montibello zwiększające ich objętość. Powodują one odbicie pasm włosów od nasady i zwiększają ich podatność na układanie. W tym przypadku z powodzeniem można zastosować piankę lub spray Montibello do włosów. Co ważne, produkty Montibello w tym wypadku dodatkowo utrwalają fryzurę.   

montibello

Jakie kosmetyki warto stosować w przypadku włosów osłabionych i suchych?

Włosy suche, osłabione oraz takie, które cechują się rozdwojonymi końcówkami warto pielęgnować za pomocą kosmetyków regenerujących. W sprzedaży dostępne są kosmetyki Montibello w drogerii Cocolita w formie szamponu, jak również kremu czy odżywki, która ułatwia rozczesywanie i stylizację włosów. Produkty Montibello do włosów zapobiegają ich elektryzowaniu się oraz ograniczają łamanie i wypadanie.  

Jakie kosmetyki warto stosować w przypadku włosów farbowanych?

Kosmetyki firmy Montibello mogą być z powodzeniem stosowane w pielęgnacji włosów farbowanych. Mogą one na przykład neutralizować niepożądane żółte odcienie na włosach oraz utrzymywać chłodną tonację blondu. W tym przypadku dostępne są choćby maski do włosów, które nie tylko pozytywnie wpływają na ich kolor, ale również je odżywiają, chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz wysoką temperaturą stosowaną podczas zabiegów stylizacyjnych.