żele do paznokci
Paznokcie

Żele do paznokci – sposób na piękne paznokcie

Luty 6, 2018

Każda kobieta świetnie czuje się mając piękne, zdrowe i gładkie dłonie. Bardzo ważnym atrybutem są paznokcie. Większość profesjonalnych stylistek w swoim arsenale kosmetyków posiada wysokiej jakości żele do paznokci, których używa do uzyskania jak najbliższego doskonałości efektu.

Jakie zastosowanie mają żele do paznokci?

żele do paznokciStosowanie tego rodzaju preparatów ma na celu korygowanie przebarwień, uszkodzeń czy też obgryzionych paznokci. Taką funkcję pełnią żele do paznokci kamuflujące. Żele french są używane do stylizacji końcówki paznokcia oraz jego zdobienia. Żele kolorowe służą do koloryzowania i cieniowania płytki paznokcia, tu ciekawostką są żele 3D, które umożliwiają zdobienie przestrzenne.

W jaki sposób nakłada się żele do paznokci?

Powszechnie stosowane przez stylistki są trzy rodzaje postępowania. System jednofazowy, gdzie używa się żelu o uniwersalnym działaniu, który jednocześnie jest produktem podkładowym, budującym i nabłyszczającym.

Drugim sposobem jest system dwufazowy, gdzie używa się dwóch rodzajów żelu łączących funkcję podkładową z budującą lub budującą z nabłyszczającą.

Trzecia metoda – zastosowanie systemu trójfazowego, gdzie trzy różne żele odpowiadają za każdy z trzech etapów pielęgnacji paznokci.

Technika żelowa to w tej chwili nie tylko najpopularniejsza metoda pielęgnacji, ale i przedłużania paznokci, a dostępność takich usług jest powszechna i nie ma problemu z wyborem.