Uncategorized

Od kiedy zacząć używać kremu pod oczy?

Sierpień 9, 2017

Skóra pod oczami jest bardzo wrażliwa i cienka. Z tego względu, że praktycznie nie posiada warstwy lipidowej (czyli tłuszczowej), najszybciej się starzeje. Dlatego o okolicę oka warto zadbać już jak najwcześniej. Najlepiej zacząć od około 20 roku życia od kremów nawilżających tą okolicę, zaś po 25 roku życia warto sięgać po kremy przeciwzmarszczkowe. Kremy pod oczy o działaniu przeciwzmarszczkowym można stosować już wcześniej, jeśli Twoja skóra jest odwodniona i szybciej tworzą się zmarszczki.

 

Jakie kremy wybierać?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo kosmetyków do pielęgnacji oczu. Jaki więc wybrać, aby nasza skóra była zaspokojona? Przede wszystkim musimy znać potrzeby swojej skóry. Jeśli widzimy, że potrzebuje ona nawilżenia, wybieramy krem pod oczy bogaty w składzie o silnie nawilżające składniki aktywne. Do wyboru mamy też dość sporą ilość konsystencji- mus, krem, żel. Rano, na opuchnięte powieki najlepiej sprawdzi się konsystencja żelowa. Taki produkt może zawierać świetlik, arnikę, aloes. Najlepiej przechowywać go w lodówce, bo przyniesie większe ukojenie zmęczonej skórze.

 

Jakie składniki aktywne?

W kremach szukajmy przede wszystkim silnie nawilżających i przeciwzmarszczkowych składników, takich jak: kwas hialuronowy, koenzym Q10, ceramidy, kofeina, antyoksydanty np. zielona herbata, liposomy, witamina C, retinol, olej z pestek śliwki, z dzikiej róży, olej awokado i wiele innych.