Kosmetyki

Mocne i długie rzęsy – czy to możliwe?

Styczeń 3, 2019

Mocne i długie rzęsy to marzenie wielu kobiet, niestety nie każdego natura obdarzyła rzęsami, jak firanki, nie mniej jednak są sposoby na to, aby je wzmocnić.

Olej rycynowy czy odżywka do rzęs?

Osoby, którym zależy na szybszym poroście rzęs, powinny wcierać w nie oleje rycynowy, albo stosować kremy nawilżające. Pomagają również masaże powiek, które pobudzają porost włosków. Obecnie w drogeriach internetowych można znaleźć również duży wybór odżywek do rzęs, które pozytywnie wpływają na ich kondycję. Oczywiście wcześniej najlepiej przeczytać opinie o danym produkcie w sieci, z drugiej strony jednak każde rzęsy są inne i mogą na nie działać różne preparaty. Odżywka od rzęs na pewno nie zaszkodzi, można stosować ją także jako bazę pod tusz do rzęs.

Dieta ma wpływ na kondycję rzęs

Nie od dziś wiadomo, że dieta wpływa na zdrowie, ale również na kondycję włosów, w tym rzęs. Zdrowa, zbilansowana dieta, bogata w warzywa, owoce, orzechy na pewno pomoże. Dzięki temu nie tylko lepiej się wygląda, skóra jest bardziej promienna, paznokcie, rzęsy i włosy mocniejsze i lśniące, ale co więcej dieta bardzo pozytywnie wpływa na ogólne samopoczucie. Prawda jest taka, że nie wystarczy zastosować odpowiedniej odżywki do rzęs czy olejku, dieta ma ogromny wpływ na to, jak się wygląda, jak się czuje, dlatego warto mieć to na uwadze.

 

Zdrowie i piękne rzęsy to rzecz do osiągnięcia, jednak trzeba prowadzić zdrowy tryb życia i nie przeciążać ich nadmiarem tuszu do rzęs. Bardzo negatywnie na rzęsy wpływa również zalotka.