makeup revolution flawless
Uroda

Makijaż dostosowany do pory dnia

Październik 26, 2018

Makijaż to świetny sposób na dodanie sobie urody, ale nie wystarczy po prostu użyć kosmetyków w przypadkowy sposób. Kosmetyków kolorowych trzeba używać w sposób przemyślany, dopasowując je do sytuacji, typu urody i preferencji, a także – do pory dnia.

makeup revolution flawlessŁatwo o wpadkę

Wiele kobiet nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że makijaż dzienny powinien mocno różnić się od naturalnego bądź bagatelizuje tę kwestię, malując się w ulubiony sposób stale. W ten sposób jednak można pogorszyć swój wizerunek, a nieraz nawet popełnić gafę. Oczywiście jeśli jakaś kobieta umaluje się na wieczór delikatnie, wcale nie zdarzy się tragedia, ale wyraźnie wieczorowy makijaż noszony od rana, w dodatku w formalnych sytuacjach, jest wybitnie w złym guście. Tymczasem wiele kobiet już o poranku nakłada na rzęsy ogromną ilość tusz, stawia na ciemne pomadki i obrysowuje oczy grubą kreską. Nie daje to poważnego ani profesjonalnego wyglądu, a jedynie tandetny.

Jak zatem powinno się malować?

Zasady są proste – dzienny makijaż powinien być delikatny, a wieczorowy może być wyrazisty. W dzień powinno się skupić głównie na zamaskowaniu mankamentów urody i lekkim podkreśleniu poszczególnych partii twarzy, a nie stawiać na wyrazistość i jaskrawość. Warto więc zrezygnować z kresek, a jedynie podkreślić oczy naturalnymi cieniami z palety Makeup Revolution Flawless, które nie są zbyt wyraziste, a usta pokryć delikatną pomadką lub sztyftem ochronnym. Większe znaczenie ma idealny wygląd cery, warto więc skupić się na tym, gdyż w świetle dnia widać wszystkie niedoskonałości.