Kosmetyki

Makijaż dla zabieganych

Wrzesień 13, 2018

Konieczność codziennego makijażu może być kłopotliwa, zwłaszcza że na ogół poświęca się na to cenne minuty poranka. Wieczorem można poświęcić na pracowicie wykonywany makijaż więcej czasu, jednak rano liczy się jego oszczędność. W osiągnięciu tego mogą pomóc specjalne kosmetyki.

Kredki do zadań specjalnych

W sprzedaży znaleźć można miękkie kredki w delikatnych kolorach, takich jak róż i koral, którymi można szybko pomalować powieki, usta, a nawet podkreślić policzki. Pozwala to na ekspresowe wykonanie makijażu. Kiedy zaś nie chce się tracić czasu na precyzyjne i żmudne rozprowadzanie podkładu (zwłaszcza że trzeba to zrobić idealnie, dbając, by nie zostawić wyraźnych linii na szczęce i przy włosach), doskonałe będą kremy BB. Są one bardzo lekkie, a przy tym nie są tak wyraziste jak podkłady, więc nawet gdy nie nałoży się ich perfekcyjnie, efekt nie będzie tak rażący. Krem BB ma też tę ważną cechę, że łączy w sobie zalety podkładu i kremu nawilżającego, nie trzeba już więc nakładać samego kremu. Pozwala to uniknąć marnowania czasu na czekanie, aż krem dobrze się wchłonie, a efekt będzie znakomity.

Makijaż nie musi być pełny

Kto powiedział, że dzienny makijaż musi obejmować kreski i cień na powiekach, obrysowanie ust konturówką i zaznaczenie kości policzkowych? Lepiej będzie nawet tego wszystkiego nie robić. Osoby naprawdę zabiegane mogą postawić na przykład na wyraźne umalowanie ust, dzięki czemu będą wyglądać, jakby były w pełni umalowane.