Jak malować paznokcie
Paznokcie

Jak malować paznokcie?

Luty 15, 2019

Pytanie mogłoby się wydawać oczywiste, ale wcale takie nie jest. Wiele kobiet robi to w sposób nieprawidłowy. Powoduje to, że lakier nie utrzymuje się zbyt długo, a paznokcie się niszczą.

Przygotowanie

Przed przystąpieniem do malowania paznokci, koniecznie należy dobrze je oczyścić. Trzeba zmyć pozostałości z poprzedniego lakieru. Płytkę paznokcia należy również odtłuścić specjalnym płynem lub moczeniem w ciepłej wodzie z mydłem. Lakier można nakładać dopiero na absolutnie czyste i suche paznokcie.

Nakładanie

Najlepiej zacząć od położenia na paznokciach bazy – np. bezbarwnej odżywki, emalii podkładowej lub lakieru do paznokci Golden Rose, o matowym wykończeniu. Zabezpieczy ona płytkę paznokcia przed ewentualnym przenikaniem substancji chemicznych z lakieru. Następnie, można wreszcie sięgnąć po lakiery do paznokci Golden Rose, które zakupisz tutaj: https://www.cocolita.pl/paznokcie/0,golden-rose. Malowanie zaczynamy od środka płytki paznokcia. Malujemy od dołu do góry i bardzo uważamy by nie zalać skórek. Później malujemy boki paznokcia, a na końcu jego brzeg. Dobrze, gdy pędzelek od lakieru do paznokci jest szeroki. Dzięki temu można pomalować paznokcie dosłownie czterema ruchami – daje to ładny wygląd, bez smug i nierówności. Gdy pierwsza warstwa wyschnie, można nałożyć następną. Później wystarczy już tylko nałożyć utwardzacz do lakieru, warstwę lakieru bezbarwnego lub top coatu z ciekawym efektem. Na koniec wystarczy paznokcie wysuszyć w sposób naturalny lub wykorzystać osuszacz w płynie lub spreju. Na koniec, wystarczy usunąć zmywaczem ewentualne zabrudzenia.