Kosmetyki

Fluid i puder na upalne dni

Czerwiec 19, 2018

Latem bardzo często są upały, podczas których naprawdę trudno utrzymać nieskazitelny makijaż przez cały dzień. Dlatego warto poznać kilka trików, dzięki którym buzia będzie przez wiele godzin wyglądać świeżo i promiennie.

Dobry fluid oraz baza

Warto zaznajomić się z czymś takim jak baza pod fluid, dzięki której fluid utrzymuje się dużo dłużej. Można kupić na przykład produkt Astor Perfect Stay, czyli fluid, który po nałożeniu odpowiedniej bazy tej samej marki, utrzyma się na twarzy przez wiele godzin. Fluid Astor Perfect Stay można znaleźć w wielu drogeriach internetowych lub stacjonarnych.

Krem BB lub CC

Posiadaczki idealnych cer,  które nie wymagają mocnego krycia za pomocą fluidu, mogą zdecydować się na nałożenie kremu BB lub CC. Kremy te mają lekką konsystencję, dzięki dodatkowi niewielkiej ilości fluidu, kryją niewielke niedoskonałości oraz wyrównają kolor skóry.

Bibułki matujące

Latem skóra wymaga drobnych poprawek makijażu, warto mieć ze sobą zatem puder w kamieniu lub sypki oraz pędzel. Jeżeli jednak poprawienie makijażu nie jest możliwe, czasami pomocne mogą być zwykłe bibułki matujące. Można dyskretnie przełożyć je do najbardziej świecących się miejsc na twarzy, najczęściej mowa tutaj od czole oraz nosie i policzkach. Bibułki pochłoną nadmiar sebum a skóra pozostanie matowa .