Kosmetyki

Czyszczenie beauty blendera

Listopad 22, 2018

Jeśli chcesz prawidłowo nałożyć podkład, który pięknie wtopi się w skórę i czuć się komfortowo, to najlepiej użyć do tego beauty blendera. Beauty blender to gąbeczka w formie przypominająca kroplę wody. Służy do rozprowadzania podkładu i korektora. Ta gąbeczka gwarantuje naturalne wykończenie makijażu.

Zawsze kupuj oryginalny produkt

Istnieje wiele kopii oryginalnego beauty blendera. I chociaż możesz dzięki nim zaoszczędzić trochę pieniędzy, odradza się kupno podróbek. Wiele z nich jest produkowanych w Chinach i zawierają szkodliwe składniki, które mogą powodować alergie. Zdarzyło się nawet, że dziewczyna, znalazła owady w swojej gąbce do makijażu. Warto zapłacić więcej, ale być pewnym jakości produktu.

Myj często

Ważne jest, aby często czyścić swój blender. Powinno się go używać maksymalnie 1-2 razy pomiędzy każdym myciem, więc warto zainwestować w dodatkowy beauty blender, zwłaszcza jeśli używasz go codziennie. Jeśli nie będziesz go regularnie czyścić, nagromadzą się na nim bakterie, które mogą powodować podrażnienia skóry.

beauty blender w cocolita.pl

beauty blender

Środki czyszczące

Możesz użyć własnych środków czyszczących do czyszczenia blendera, które są dostępne zarówno w postaci płynnej, jak i stałej. Można użyć do tego celu np. żelu do kąpieli dla dzieci itp. Najpierw wetrzyj żel/mydło w gąbeczkę następnie namocz w wodzie i masuj, uważaj, żeby paznokcie nie popsuły gąbki.

Prawidłowe suszenie

Niezależnie od tego, czy właśnie użyłaś blendera do makijażu, czy jest świeżo umyty, bardzo ważne jest, aby dobrze go wysuszyć. Miejsce, w którym gąbka powinna schnąć, musi być dobrze wentylowane, nigdy nie na ręczniku lub stole. Pojemnik, w który jest zapakowany beauty blender podczas zakupu jest używany do suszenia.