Co warto wiedzieć o hennie
Uroda

Co warto wiedzieć o hennie?

Luty 7, 2019

Mocno zarysowana linii brwi jest jak najbardziej w modzie, dlatego też w celu nadania charakteru swojemu spojrzeniu, zaleca się sięgnięcie po hennę. Wówczas można uzyskać pożądany efekt, który utrzyma się przez dłuższy czas. Jest to znacznie wygodniejsza opcja od codziennego konturowania brwi konturówką, kredką czy cieniem do powiek. Zamiast jednak kupowania najtańszej i pierwszej lepszej henny, zaleca się sięgnąć po sprawdzone produkty typu kosmetyki refectoil z Cocolita.pl.

Co warto wiedzieć o hennie?

Henna jest naturalnym barwnikiem roślinnym, który od wieków wykorzystywany był do farbowania brwi i rzęs. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków zawierających barwniki i to nie tylko w formie proszku, ale też kremu czy nawet żelu. Wraz z pojawieniem się przykładowo kosmetyków refectoil, farbowanie brwi salo się banalnie proste i całkowicie bezpieczne. Nie trzeba nawet udawać się do najbliższego salonu kosmetycznego, gdyż za pomocą tych produktów można przeprowadzić cały zabieg samodzielnie w domowych warunkach. Na korzyść henny z całą pewnością przemawia jej trwałość. Efekt utrzymuje się około dwóch tygodni. Jest to szybki i skuteczny sposób na wyeksponowanie swoich brwi, które stają się niezwykle piękne i przykuwają spojrzenia.

Obowiązkowy test alergiczny

Chociaż stosowanie kosmetyków zawierających hennę jest bezpieczne, to jednak przed każdym farbowaniem powinno się wykonać test uczuleniowy na fragmencie skóry. Taki test należy zrobić na dobę przed planowanym farbowaniem brwi. Wystarczy nałożyć niewielką ilość preparatu na skórę po wewnętrznej stronie nadgarstka czy też za uchem. Po dziesięciu minutach należy zmyć hennę i jeśli w ciągu 24h nie wystąpi podrażnienie, można bez obaw używać produktu.